Programator Danfoss Icon – Sterowanie PWM

Regulatory Danfoss Icon to nowe urządzenia dopisane do katalogu w 2017 roku dedykowane do ogrzewania podłogowego. Propozycja Danfoss Icon opiera się na dwóch modelach. Bazowy typ, w którym ustawiamy temperaturę i wybieramy rodzaj ogrzewania podłogowego uzależniony od bezwładności cieplnej, jest nieskomplikowany w funkcjonowaniu. Kolejne urządzenie ma ekstra programator tygodniowy oraz łącze na opcjonalny czujnik podłogowy. Daje to opcja zautomatyzowanego zmieniania temperatur na godziny nocne i kiedy jesteśmy poza domem w/g jednego z dostępnych cykli 7-mio dniowych. Z uwagi na to możemy obniżyć rachunki za ogrzewanie. Dodatkowy sensor temperatury podłogi warto zamontować, gdy:

– temperatura podłogi powinna być stała,

– mamy zasilanie układu podłogowego z kotła wysokotemperaturowego (np. stałopalnego) i chcemy dopilnować, aby nie przegrzać podłogi wtedy, gdy jest drewniana.

Regulacja PWM

Sterowanie szerokością impulsu (PWM) to najbardziej skuteczna metoda regulacji układem grzewczym o dużej bezwładności cieplnej. Do takich obiegów grzejnych należą:

– wodna podłogówka

– elektryczne ogrzewanie podłogowe

– wodne ogrzewanie podłogowe w starych układach o znacznej pojemności wodnej

W odróżnieniu od podstawowego regulatora, który załącza się i wyłącza tylko dla ustawionej temperatury, regulator PWM robi to w inny sposób. Wybiera „okna czasowe” załączenia i wyłączenia układu grzewczego w taki sposób, aby utrzymać temperaturę najbliżej nastawionej temperatury i dogrzewa: niewielkimi impulsami wtedy, gdy temperatura finalna została uzyskana. Dzięki temu prędzej odpowiada na wahania temperatury, co skutkuje większą ekonomiką funkcjonowania. Termostaty Danfoss Icon mają możliwość kierować napędami elektrycznymi 230V o łącznej mocy do 10W. Ze względu na dobrą cenę można pokusić się o dopasowanie ich do ogrzewania elektrycznego. wystarczające jest, by dołożyć mini przekaźnik z cewką na 230V i stykami o maksymalnym obciążeniu 16 A. Cena tego urządzenia to około 16-20 zł. Takie rozwiązanie polecamy osobom z orientacją w zakresie elektrotechniki.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10