Trendy w projektowaniu mebli

Dzisiejszy i przyszły design charakteryzuje się daleko idącą prostotą zmierzającą do całkowitego minimum. Dlatego też obecne trendy oscylują do okoła minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje także moda na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w nowej formie.
Dzisiejszy użytkownik pragnie wyposażenia dostosowanego do jego różnych potrzeb, dlatego dziś meblując mieszkanie operuje się prostymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to trendy, których teraz nie sposób zignorować.
Także natura gra ważną rolę w najnowszych trendach w projektowaniu nie tylko w kwestii kolorystyki, ale także materiałów, wśród których przeważają drewno, glina i kamień.Niezmiennie modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku – najczęściej bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej uwydatnia ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Modne są również sentymentalne odniesienia do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Oprócz wspomnianych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to nowość w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, nierzadko pojawia się w ich obecności oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, obsługiwane na odległość, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym wykreujemy niezwykłą atmosferę w naszym wnętrzu.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10