Elastyczne rury do izolacji przewodów elektrycznych.

Rurki osłaniające do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wytworzone z PVC są rurami nierozprzestrzeniającymi ognia. Wykorzystywane są do zabezpieczania instalacji zasilanych prądem w budowlance, przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, oddziaływaniem ciepła oraz wilgocią. Są wytrzymałe na uderzenia, złamania i naciski. Rury PESZLE można montować i zalewać betonem. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Zachowują dobrą elastyczność, a konstrukcja przekroju podłużnego zapewnia bezproblemowe wprowadzanie kabli elektrycznych na duże odległości. Gwarantują także łatwy dostęp do kabli elektrycznych oraz bezproblemowe niwelowanie usterek instalacji elektrycznej w czasie eksploatacji.
PVC jako tworzywo charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wytrzymałości mechanicznej i znakomitymi właściwościami udarowymi, a także niewielkim rozciągnięciem względnym. Przy rozciąganiu jest przeciętnie elastyczny, zaś w znacznym stopniu odporny na ciśnienia. Możliwe jest proste spawanie oraz sklejanie PVC.
Rurka typu elastyczna PESZEL produkowana jest także w opcji z pilotem stalowym, który w znacznym stopniu ułatwia wprowadzanie lub zamianę kabli elektrycznych.
Inną wersją rur elektroinstalacyjnych są rury ze spiralą GUS. Charakteryzują się tym, że są równe w środku. Wytworzone są z plastycznego, a zarazem odpornego na podwyższone temperatury tworzywa PVC. Tak jak i poprzednie modele nie przenosi płomieni. Spirala natomiast wytworzona jest z odpornego PVC. Taki zestaw daje nam rezultat bardzo giętkiej,a jednocześnie odpornej na uderzenia, złamania i naciski rury. Przy zamontowaniu złączki RAI osiągamy dodatkowo dużą szczelność IP64. GUSY stosowane są przy konstruowaniu urządzeń i w różnego rodzaju urządzeniach stosowanych w przemyśle.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10