grzejnik ekologiczny

W momencie dochodzącego do nas każdego dnia prądu bycia „eko” hasło oszczędzający energię zyskuje na wartości. Nabywcy szukają akcesoriów i urządzeń o najwyższych klasach energetycznych, a producenci korzystając z tego inwestują wielkie kwoty w reklamę, by zaprezentować własne wyroby jako oszczędne, pobierające niewiele prądu, pobierające mało prądu itp.

Grzejniki z zasilaniem elektryczne jako sprzęty elektryczne również podlegają podobnym działaniom.

A prawda jest banalna: nie egzystują elektryczne grzejniki oszczędzające energię. Fakt, ze jest to jedynie puste hasło prosto sprawdzić praktycznie.

Całość wziętej energii elektrycznej zamienia się na ciepło i wydzielana do otoczenia. Podstawowe grzejniki elektryczne nie mają możliwości oszczędzania prądu.

Do sprawdzianu użyteczne będą dwa grzejniki elektryczne o tej samej mocy grzewczej i dwa pokoje o podobnych miarach. W każdym z nich umieszczamy grzejnik wskazujący najwyższą temperaturę. W jednym z pokoi uchylamy okno, a drugi dokładnie zamykamy. Po upływie 15 minut notujemy rezultat badania.

Obserwacje są następujące: grzejniki energooszczędne w obu pokojach działały na własnej największej mocy, ale w pomieszczeniu, w którym było otworzone okno panowała zdecydowanie niższa temperatura.
Przytoczony przykład nakreśla, że optymalne grzanie grzejnikami elektrycznymi i oszczędności energii są uzależnione od zmniejszania do minimum strat ciepła w pokojach, a nie od funkcjonowania grzejnika.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10