Naklejka fotoluminescencyjna

Taśma oznaczeniowa z nośnikiem z folii PVC to pasek materiału produkowany w różnych barwach, jaki ma możliwość spełniać różnorakie funkcje i które znajdują mnóstwo funkcji również profesjonalnych, jak i tych spotykanych na co dzień.

Wyjątkowym rodzajem pasów do oznaczania jest taśma fotoluminescencyjna. Taśma ta wykonana na nośniku z tworzywa PVC z klejem akrylowym odznacza się zjawiskiem fotoluminescencji. Jest to absorbowanie promieniowania elektromagnetycznego z zakresu widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. Absorbowana energia jest następnie wyemitowana pod postacią promieni świetlnych. W rzeczywistości oznacza to, że taśma błyszczy po ciemku przez wiele godzin po zgaszeniu światła naturalnego lub sztucznego.

Będzie najlepsza do zastosowania w każdym miejscu, gdzie np. względy bezpieczeństwa narzucają oznaczenia widoczne w ciemności sale w kinach, w teatrach, schody, szlaki ewakuacyjne, szlak komunikacyjne pieszej i pojazdów oraz w miejscach, w których wymagane jest widoczne oznakowanie ostrzegawcze – systemy pożarnicze, gazowe, też tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania lub szczególne warunki nie dają zgody na jego użycie obecność tworzyw palnych, szkodliwych.

Naklejka fotoluminescencyjna może też być zastosowana jako detal ozdobny ścienny lub na podłogach parkiety do tańca, dyskoteki, wystroje w teatrach, kluby, wesołe miasteczka.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10