Gniadka wodoszczelne elektryczne

Dumając o uszczelkach i uszczelnieniach przeważnie obrazujemy pasy z gumy wykorzystywane do przeciwdziałaniu przeciągom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny sposób na stosowanie tych materiałów. Uszczelnienia, przede wszystkim te z gumy i z silikonu, zabezpieczają przed dostaniem się wody i wilgoci do środka różnego rodzaju urządzeń oraz gniazdek elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w sieciach elektrycznych. Jedyne w swoim rodzaju zabezpieczenia dające największe zabezpieczenie możemy odszukać w różnych typach gniazdek elektrycznych.

Gniazdo Domo Plus jest produkowane w klasie szczelności IP66. Daje możliwość zamknięcia po włączeniu wtyku,a ścisk silikonowy uszczelnia punkt dojścia kabla do gniazdka. Umożliwia to bezpieczne wykorzystywanie także w warunkach wysokiej wilgoci, zabrudzenia, podczas deszczu. Wyjątkowy ruchliwy gniazda pozwala na włożenia także wtyczek kątowych jak i prostych.

Gniazdo z serii Scame Protecta też ma typ szczelności IP66 i jest możliwość,by je zakupić w zestawie z puszką do montażu natynkowego lub również założyć podtynkowo w tym wypadku wymagana będzie uzupełniająca puszka podtynkowa. W kontraście do opisanego wcześniej Domo Plusa Protecta utrzymuje najwyższą klasę szczelności po zablokowaniu gniazda przy zastosowaniu wtyków kątowych.

Uszczelnienia tych gniazd dają najlepsze bezpieczeństwo i jest możliwość, by je stosować wszędzie tam, gdzie jest wysokie zagrożenie, ze gniazdo będzie poddane oddziaływaniu wymagających warunków: okolice basenów, miejsca o wysokim zapyleniu, np stolarnie.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10