Taśmy z klejem

Podstawowymi zaletami taśm samoprzylepnych są: łatwośćw montażu, pokaźnyróżnorodność: mnogość, imponujący wybórform, mnogośćwymiarów, różnorodna wybór barw. Ze względu na właściwości gumy komórkowej EPDM uszczelki zrobione z tego tworzywa są nadzwyczajsprężyste, dobrzedopasowują się do uszczelnianej powierzchni, poddają się naciskowi i powracajądo pierwotnegoformy po jego ustąpieniu. Są wytrzymałena oddziaływanieozonu i wody. Elastyczność zachowują równieżw temperaturach mniejszych od zera. Użyty spoiwopozwala naskutecznemontaż uszczelek na powierzchniachz materiałów sztucznych, lakierowanych, drewnianych, metalowych.

Profile samoprzylepne robione są również jako profilowane, czyli w przekroju zamiast prostokąta tworzą kształty (np. profile typu E, P, D). Wspólnie z uszczelkami prostokątnymi z uwagi na ichwyjątkowe cechyznajdują zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji.
Uszczelki samoprzylepne to najczęściej prostokątne w przekroju paski wykonane z gumy komórkowej EPDM. Szerokiasortyment wymiarów i dowolność zastosowania sprawiają, ze jest to jedno z szczególnie wziętych uszczelnień.

Uszczelki samoprzylepne mają ogrom funkcji. Można je mocować w każdym miejscu, gdzie wykorzystane będą ich właściwości – rozmiary, sztywność, kolorystyka itp. Na ogół korzysta się z nich do ocieplania okien lub drzwi, jako dosyć tani sposób na radzenie sobie z „uciekającym” przez szczeliny okien i drzwi ciepłem, co przekłada się na wyższe zobowiązania za media.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10