Mata grzejna pod terakotę

Któż z nas stojąc gołą nogą na terakocie nie marudził na odczucie zimna.

O ile bardziej przyjemnie by było wstać i czuć komfort pod nogami.

Oczywiście, że jest owa szansa. Trzeba jedynie przed montowaniem terakoty położyć matę grzejną. W tym celu powinno się zamontować maty grzewcze o wydajności 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 możemy liczyć na komfort pod stopami o tyle przy użyciu maty grzejnej o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzejne Elektra są serwowane w krążkach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co daje 12m2 obszaru. W przypadku mat grzejnych 160W długość ta wynosi 20m czyli 10m2 powierzchni. Obie wykonania mat grzewczych mogą być serwowane zarówno z jednej strony jak i dwustronnie zasilane. W pakietach jest szansa je nabyć również z programowalnym, siedmiodniowym regulatorem elektronicznym. Sterownik ten pozwoli na dokładne zaprogramowanie okresu doby w których mata ma właściwie funkcjonować.

W kompletach mat z regulatorami dostarczana jest także pucha podtynkowa do sterownika, kablowy czujnik temperatury i kawałek rury peszel do ułożenia sensora temperatury podłogi.

Przed zamontowaniem należy dokładnie obliczyć potrzebny metraż. Mat grzewczych nie instalujemy pod fragmentami na trwale zabudowanymi (szafy stojące, wanna, suszarka, kuchenka), można je natomiast zainstalować tuż pod prysznicem w wersji bez kabiny. Dla prostszego wykonania należało by narysować w skali układ pomieszczenia razem ze istotnymi szczegółami na stale zastawionymi, a później zaplanować ułożenie maty grzejnej.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10