Mata grzejna pod kafelki

Kto z nas stąpając nagą stopą na płytkach nie narzekał na odczucie chłodu.

O ile bardziej przyjemnie by było wstać i czuć komfort pod nogami.

Oczywiście, że jest owa opcja. Należy tylko przed montażem płytek położyć matę grzejną. W owym celu należy zastosować maty grzejne o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 możemy liczyć na komfort pod nogami o tyle przy użyciu maty grzejnej o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzejne Elektra występują w krążkach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co daje 12m2 powierzchni. W przypadku mat grzejnych 160W długość ta wynosi 20m czyli 10m2 powierzchni. Obydwie wydania mat grzejnych mogą występować także jednostronnie jak i z dwóch stron podłączane. W pakietach jest szansa je nabyć także z programowalnym, tygodniowym regulatorem elektronicznym. Regulator ten umożliwi na precyzyjne ustawienie pory doby w jakich mata grzejna ma bezsprzecznie działać.

W zestawach mat grzewczych ze sterownikami dostarczana jest także puszka podtynkowa do sterownika, kablowy czujnik temperatury i odcinek rury peszel do ułożenia receptora temperatury posadzki.

Przed montażem należy dokładnie obliczyć konieczny metraż. Mat nie montujemy pod elementami na stale zabudowanymi (szafy stojące, wanna, suszarka, zmywarka), można je natomiast zainstalować tuż pod natryskiem w opcji bez brodzika. Dla łatwiejszego wykonania należało by naszkicować w skali plan miejsca wraz ze istotnymi składnikami na stale zabudowanymi, a następnie zaprojektować ułożenie maty grzewczej.

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10