Belki do kontenera

Układ podwójnego poziomu w TIRze zezwoli w chytry sposób zyskać kolejny obszar na palety. Dzięki tej sztuczce można przewieźć na górnej podłodze jeszcze nawet do dwunastu ton towaru. W przypadku załadunku samych typowych palet podwaja się w ten sposób ilość miejsc paletowych w aucie. Podczas transportów niewymagających zdublowanego załadunku, fragmenty montażowe całego układu mocuje wzdłużne z takimi samymi otworami, dźwigające dźwigary poprzeczne.

Użyte rozwiązanie pomiędzy otworami pozwala w razie konieczności określać umiejscowienie następnego poziomu niezależnie w każdym przedziale pomiędzy kolejnymi dwoma słupkami.

Uzupełnieniem mogą być legary wzdłużne dodatkowe, które są delikatniejsze i nie służą do noszenia skrzyń, lecz wyłącznie do przymocowania elementów unieruchamiających przewożony ładunek, czyli przegrody w poprzek auta czy pasy unieruchamiające. Listwy dodatkowe montuje się w kieszeniach stelażowych, w które w razie potrzeby można włożyć również zwykłe ograniczniki (drewniane albo aluminiowe).

Blogowanie na ekranie - . Oceniony przez 2085 subskrybentów na: 9.9 / 10